Ana Sayfa > Genel, Hasta Katkıları > Sarı kız Diana ve artık kızarmayan yüzü ve boynu…

Sarı kız Diana ve artık kızarmayan yüzü ve boynu…

                                                          

Opersayon Öncesi Yüz ve Boyun                     Opersayon Öncesi Boyun ve Göğüs

Merhaba arkadaşlar öncelikle 29 ocak 2010da klipsli ETS ameliyatım Sn. Op. Dr. İlhan Akaslan tarafından yapılmış bulunmakta, ameliyatın üzerinden az bir süre geçmesine rağmen yaşadığım olumlu durumları sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle ameliyatım aşırı yüz kızarması ve el, koltuk altı ve ayak terlemesiydi. Ancak benim yüz kızarmam artık o kadar ileri seviyelere ulaşmıştı ki son 4-5 yıl içerisinde göğüs bölgemde, boynumda da  aşırı tepki göstererek kızarıklıklar oluşmaya başlamıştı, aynı yüzümdeki gibi.

   -     Heycanlandığımda,

-         Sıcak bi ortamdan soğuk bi ortama geçtigimde

-         Stres ve sinir durumlarında

-         Aşırı kalabalık bir toplumun içine çıktıgımda

-         Uzun zmandan beri görmedigim birisi ile karşılaştıgımda

-         Herhangi ani  olumsuz yada olumlu durumlarda..

-         Kısacası bütün durumlarda kızaran bi insandım.

Yukarıda belirttigim durumlarla karşı karşıya kaldıgım zaman  yüzüme ani ateş basması olur kızarırdım..Kızarma ile birlikte vucudumda aşırı terlemeye başlardı. Bu kızarma 20-30 dk içindede geçerdi. Ancak el ayak ve koltuk altı terlemem bu belirttigim tepkilerle daha fazla artış gösterse de gün içerisinde terleme devam ederdi. Ellerim ayaklarım hep nemli olurdu koltuk altımda hep ıslak. Ve bununla birliktede ellerim ve ayaklarım hiçbir zaman ısınmazdı. Şimdilik aklıma bunlar geliyor eger eklemek istedigim bir şey olursa zamanla siteye eklerim.

Operasyon sonrası :

Ameliyat öncesi ve sonrası hazırlıklarım yapıldıktan sonra doktorum tekrar tekrar bana ameliyat öncesi ve sonrası hakkında bilgi vererek gereken açıklamaları yaptı. Çünkü eger aklınızda bir şüphe endişe söz konusu ise kendinizi bu ameliyata hazırlamamışsınız demektir.  Ameliyata girmeden önce biraz gergindim açıkçası sonuçta ilk kez böyle bir şey ile karşı karşıya kalıyordum. Ancak doktorum İlhan bey ameliyat masasında bile beni sakinleştirmek için elimden tutarak moral ve destek verdi. ilhan beyin hastalarına verdiği değer önem ve samimiyet  gerçekten çok büyük bir güven uyandırıyor insana.

Ameliyattan çıktıktan sonra gözümü açtığımda hisseettigim ilk şey ellerimin kupkuru ve sıcak olmasıydı. Ellerim üzerinde hemen etkisini gördüm.

  Ayaklarıma gelince de galıba bütün ter oraya hücüm etti bende ilk 3 gün reflex terlemenin etkisini ayaklarımın aşırı terlemesiyle yaşadım. Bu çorabı ıslatacak kadar mı diye sorarsanız ki evet maalesef öyle ancak daha sonra azaldı. Koltuk altımdaki terde tamamen gitmiş durumda.

ilk gün biraz  nefes alma problemi yaşayabilirsiniz bunun için sakın korkmayın zaten bi kaç saat içinde geçen bir şey çabucak atlatıyorsunuz, tabi bu sizin bünyenizle de alakalı bir şey. Ben fazla agrı hissetmedim açıkçası ameliyat sonrası hemen ayağa kalktım sadece kollarınızı hareket ettirmekte zorluk çekiyorsunuz.

Kızarma durumu:  evet artık yüzüm kızarmıyor .insanların içine rahatça çıkabiliyorum.konuşuyorum.rahat davranabiliyorum. Soğuk bir ortamdan sıcak bir ortama girdigimde yüzümde ani patlamalar olmuyor. Heycanlandıgım durumlarda kalp çarpıntısını şu ana kadar hissetmedim. Tabi ki şuan ameliyatımın üstünden az bir süre geçmiş olsa bile bunun verdigi mutlulugu bir an önce sizinle paylaşmak istedim. Yani günlük yaşantımda artık çok çok çok rahatım diyebilrim.  Sadece çok aşırı bir durum yada olayla karşı karşıya kaldıgım zaman boynumda ufak tefek kızarıklık belirtilerini görüyorum, Boynumdaki durumu da açıklayacak olursam eger. O kadar ileri seviyedeydi ki kızarıklık aynaya baktığım zaman ben bile korkar duruma gelmiştim artık. Onun için bu ufak tefek olan şeyleri normal karşılıyorum ve kafama da takmıyorum Ama kesinlikle fayda bulacağınıza ben kendi adıma eminim. Tekrar söylüyorum yüzümde şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım.

Reflex terleme ;

 Terlemeye gelince ilk 3 gün saymazsak zamanla bu ayaklarımdaki ter biraz azaldı.Ancak kızarma durumu söz  konusu oldugu zaman kızarmıyordum bu, sıtımda göbegimde hafif bir sıcaklık ve ayaklarımda da biraz ter oluşması şeklinde karşıma çıktı. Sırtımdaki ve göbegimdeki sıcaklık şimdiye kadar hiç ıslanma durumuna gelmedi ama ayaklarımda bu bazen ıslaklık yaratabiliyor . Tabi bu benim bünyemle alakalı bir durum belki siz yaşamazsınız. Ve içinde bulunduğumuz kış mevsimi nedeniyle tam net bir şey söylemek istemiyorum. Zamanla bunların geçeceginede inanıyorum ,zaten %100 hiçbir ameliyatın kesin sonucu yoktur bunu hiçbir zaman unutmayalım.

Evet arkadaşlar gelelim en önemli sorumuza. Ben bu ameliyattan fazda buldum mu ?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki yukarıda belirttigim sorunları yaşıyorsanız kesinlikle  fayda bulacağınıza inanıyorum Çünkü ben günlük hayatımı olumsuz yönde etkileyen bu durumun büyük bölümünü atlatmış durumdayım. Çünkü bazı zamanlar oluyordu ki karşımdaki insanla konuşmaya bile çekinir oluyordum. Yüzümün kızardıgını anladıgım an kafamı farklı yöne çeviriyordum. çünkü o sıcaklıgı hissetmeniz sizi zaten psikolojık olarak olumsuz etkiliyor. Yani  herkesinde bildiği sosyal fobi . Diliniz dolaşıyor doğru düşünemiyorsunuz hareketlerinizi kontrol edemiyorsunuz vs. çünkü aklınız yüzünüzün kızarıklıgında oluyor. Uzun lafın kısası bu yazdıklarım inş. Ameliyat olacak arkadaşlarıma bi nebzede olsa ışık olur. Buradan öncelikle aileme ve tabiî ki doktorum Op. Dr. İlhan Akaslan beyefendi hocama çok teşekkür ediyorum. Mutlu huzurlu kızarmayan günler dileğiyle J

Genel, Hasta Katkıları

 1. sarı kız diana
  Şubat 18th, 2010 at 20:07 | #1

  kısaca yukarıda durumumu belirttim arkadaşlar herhangi bir soru veya aklınıza takılan birşey yolursa sorabilirsiniz memnuniyetle cevaplarım.

 2. Şubat 20th, 2010 at 22:23 | #2

  benim yüzümdeki kızarıklıklar bu nedenlerden kaynaklanmıyor çünkü normaldede yanaklarım kırmızı kırmızı herkes alıştı bu duruma ama kızarıklıklardan nasıl kurtulabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz??

 3. sarı kız diana
  Şubat 23rd, 2010 at 18:45 | #3

  merhaba sema.öncelikle geçmiş olsun. ben aşırı yüz kızarmasından ameliyat olmuş biri olarak seni anlayabiliyorum. artık ani kızarmalarımdan kurtuldum diyebiliyorum gönül rahatlıgıyla. senın dedigin gibi yüzün sürekli kırmızı kırmızı. bu bende de war aslında sürekli war olan bişi ama bu senin sosyal durumunu ve çevrenle olan iletişimi olumsuz etkilemiyorsa bence kafana fazla takma çünkü ben takmıyorum. ki bahsettigin şey dr.beyin söyledigi sempatik sinir sisteminden kaynaklanan bişi olamayabilir. içinin rahat etmesi için bence git bi muayne ol bişi kaybetmezsin. eger sempatik sinir sistemiyle alakalı bi durum deilse olmadı cildiye dr. una gidersin sorunun için. yada benım gibi makyaj malzemelesi kullan :) kafana takma fazla, benım durumumda olsan bonun yüzün gögüs bölgen en ufak bi duygu degişiminde kıpkırmızı olsa heralde kafayı yeme durumuna gelirdin ..

 4. Aslı
  Mart 6th, 2010 at 17:53 | #4

  sarı kız diana bir şey takıldı kafama..sende kızarıklık hep vardı ve heyecanlandığında veya bu gibi durumlarda daha çok kızarıyordun öyle mi?
  yani ani kızarmalar yok ama halen her zamanki kızarıklığın var mı?

 5. petek
  Mart 12th, 2010 at 19:53 | #5

  merhaba senin yüz kızarmandan biaz bahsedermisin bide ameliyattansonra 100de 100 gittimi

 6. Questioner
  Mart 18th, 2010 at 21:09 | #6

  merhabalar.öncelikle geçmiş olsun. ben bi bay olarak sizin resimlerinizdeki kızarmalara çok paralel bir durumdan müzdaribim.normalde aşırı terlemem ok bazen ellerimde oluyor o da rahatsız edecek düzeyde dğil. Gögüs kısımlarınızdaki kızarmalara faydası oldu değil mi? birde güncel tutmak amacıyla şuanki durumunuz nedir?yüzünüzde bi osrun çıkmadı değil mi sonradan?

 7. fatma
  Mart 31st, 2010 at 14:39 | #7

  merhabalar.ben çocukluğumdan bu yana el ayak ve koltukaltı terlemesinden şikayetçiydim.internette terlememe çareler ararken klipsli ets yöntemini buldum.ameliyata karar vermem yaklaşık iki yılımı aldı.çünkü çevremde bu ameliyatı ne duyan nede yaptıran vardı ve bende cesaret edemedim uzun bir süre.yine bu araştırmalarım sayesinde İLHAN AKASLAN bey hakkında olumlu bir yorum okudum ve doktor beyi aradım.beni bilgilendirdi ve cesaretlendirdi.daha sonra muayene için gittim ve ameliyat tarihine karar verdik.04.02.2010 benim hayatımın dönüm noktası diyebilirim.ameliyatım İLHAN AKASLAN BEY sayesinde çok iyi geçti.beni her konuda bilgilendirdi.refleks terlememde olmadı bahsedilenler gibi.benim diyeceğim kısaca şudur: EĞER TERLEME PROBLEMİNİZ VARSA HİÇ ZAMAN KAYBETMEYİN.BU AMELİYATI OLUN:)))

 8. sarı kız diana
  Nisan 7th, 2010 at 23:04 | #8

  uzun zmandır giremiyordum nete öncelikle kusuura bakmayın. öncelikle hemen söylediklerinize cevap vereyim.. şunu söylemeliyim normal günlerimde bile insan içine çıkmak istemeyen bir insandım çünkü her durumda kızaran birisiydim. ameliyattan sonra günlük olan sorunlarımın hepsi tamamen kalktı 2,5 ay geçti üstünden ve artık net bi şekilde cevap verebilirim herşeye. şuan da çok çok aşırı bir tepki altında kaldıgım zamanlarda yüzümde çok az boynumdada farkedilebilecek şekilde hafif şekilde kızarmalar olabiliyor. Ama böyle bi durumla karşılaşmanız tamamen sizin elinizde çünkü ben 10 yıldır bu durumu yaşıyorum ve psikolojık olarak kendimi bu konu yüzünden çok yıprattım. şimdi içinizden ” aa bu ameliyat işe yaramamış diyebilirsiniz” ama gerçekten öyle degil.. işe yarıyor ki bunu en yogun yaşayan biri olarak gönül rahatlılıgıyla söyleyebilirim. stres altında aşırı heycan yaptıgım zmanki hafif kızarmaları anlayabilirim.. ama ben durup dururken bile kızaran ateş basan terleyen bi insandım.. bırakında heycan yaşadıgınız durumlarda vucudunuz o kadarda tepki wersin.. şuanda psikiyatristimin verdigi bi sakinleştirici kullnıyorum.. en az 1 yıl kullanmam gerekiyormuş.. Ama bunu kafanızdan atarsanız tamamen kurutlursunuz.. ben fizyolojık olarak kurtuldum bu olaydan ama psikolojık olarak hala etkisini atamadıgım için hala arada kızarıyorum oda çok aşırı durumlarda… eskiden günde en az 10 kere kızarırdım herhangi bir durum karşısında sebepli sebepsiz.. oda tabi bi topluluk içine çıktıgınız zman sayı artıyor.. ancak şimdi bi toplum içinde olsam da kızarmam sözkonusu olmuyo… haftada belki 1 defa yüksek heycan, stres yaşarsam o zman oluşuyor.. terleme durumuma gelincee.. havalar artık yavaş yavaş ısınmaya başladı hissedebiliyorum bazı şeylerii. oda sırt kısmımda hafif war yogun tempo içinde oldugunuz zman ıslaklıga dönüşüyor..onun dışında hiç bir sorun yok.. bi daha olsa bi daha bu ameliyatı olurdumm diyorum ben.. ama egerki sorununuz benim gibi aşırıı boyutlarda degilse belki sizde ki durum tamamen ortadan kaybolabilir ameliyat ile birlikte.. şimdilik söyleyeceklerim bu kadar eger sorunuz olursa tekrar cevaplamaya hazırım :) )))))))

 9. sarı kız diana
  Nisan 7th, 2010 at 23:12 | #9

  aslı..
  bendeki kızarıklık normal şartlarda tabiki yoktu.. tamam hafif bi pembelik war yüzümde ama bunun sempatektomaniyle hiç bi alakası yokki. tamamen cilt yapısıyla alakalı.. benım yüz kızarmam ani durumlardaki patlamalar dedigimiz şey.. iyi kötü heycanlıı ani vs.. duygu degişimlerinde yaşadıgım aniden yüzümü basan kızarmadır.. diger kızarıklıklarla karıştırmayalım… ameliyattan sonra evet yüzümdeki normal kızarıklıkta biraz olsun azaldı tabiki..benım sürekli olan yüzümdeki pembelik sadece elmacık kemiklerimde war. alnım çenem burnum boynum vs. normal bi cilt rengindee.. ancak bu ani kızarma durumu ile karşı karşıya kaldıgım zaman yüzümün komplee her hücresi kıpkırmızıı olurdu ve alevler çıkardı yüzümden… şaan öyle bişi yok inş. açıklayıcı olmuşumdur :)

 10. slycn
  Nisan 23rd, 2010 at 13:48 | #10

  sarı kız diana. bende de stres altında olduğum zamanlarda o süre ne kadar uzuyorsa devamlı bir kızarma sıcak basma hali var. hatta bu stres altında konuşmamda bile sorunlar yaşamaktayım. bir de benim sıcağa karşı aşırı bir tepkim var. kışın sıcak bir yere girdiğimde yazın ise devamlı olarak yüzüm kızarmakta. bunlar sende de varmız dı ? bir de takip ettiğim kadarıyle reflex terleme dışındada bazı yan etkiler mevcutmuş bunlarla ilgili sorunlarla karşılaştın mı saygılar…

 11. melek
  Mayıs 5th, 2010 at 20:31 | #11

  merhaba sarı kız öncelikle geçmiş olsun sormak istediğim bir şey var bende senin gibi konuşurken hecanlandığımda toplum içine girdiğimde seninkadar olmasada yanaklarım kızarıyor soğuk ortamdan sıcak ortama geçince yanaklarım adeta yanıyor korkarım böyle giderse sosyal fobi hastalığına yakalanacağım ben calışan biriyim yanaklarım kızarınca arkadaşlarım dalga geçiyorlar o zaman daha çok sıkılıp kızarıyorum bana ne yapmamı önerirsin tabiki doktora gitmeden önce teşekkür ederim

 12. ismail
  Mayıs 9th, 2010 at 20:23 | #12

  merhabalar ben de düşünüyorum açıkçası ameliyat olmayı yüzüm herzman kızarıyor hep ateş basıyor sosyal ortama girmesem bile çok nadir kızarmadığım durumlar ilaçta kullandım ama geçmedi ben bugday tenliyim yüzümde kızarıklık yok bazı ameliyat olan kişilerde geçmediğini duydum sadece bu yönde şüphem var ama ameliyat olup geçen bi arkadaşımda var

 13. melek
  Mayıs 9th, 2010 at 23:28 | #13

  melek :merhaba sarı kız öncelikle geçmiş olsun sormak istediğim bir şey var bende senin gibi konuşurken hecanlandığımda toplum içine girdiğimde seninkadar olmasada yanaklarım kızarıyor soğuk ortamdan sıcak ortama geçince yanaklarım adeta yanıyor korkarım böyle giderse sosyal fobi hastalığına yakalanacağım ben calışan biriyim yanaklarım kızarınca arkadaşlarım dalga geçiyorlar o zaman daha çok sıkılıp kızarıyorum bana ne yapmamı önerirsin tabiki doktora gitmeden önce teşekkür ederim

  melek :merhaba sarı kız öncelikle geçmiş olsun sormak istediğim bir şey var bende senin gibi konuşurken hecanlandığımda toplum içine girdiğimde seninkadar olmasada yanaklarım kızarıyor soğuk ortamdan sıcak ortama geçince yanaklarım adeta yanıyor korkarım böyle giderse sosyal fobi hastalığına yakalanacağım ben calışan biriyim yanaklarım kızarınca arkadaşlarım dalga geçiyorlar o zaman daha çok sıkılıp kızarıyorum bana ne yapmamı önerirsin tabiki doktora gitmeden önce teşekkür ederim

  melek :merhaba sarı kız öncelikle geçmiş olsun sormak istediğim bir şey var bende senin gibi konuşurken hecanlandığımda toplum içine girdiğimde seninkadar olmasada yanaklarım kızarıyor soğuk ortamdan sıcak ortama geçince yanaklarım adeta yanıyor korkarım böyle giderse sosyal fobi hastalığına yakalanacağım ben calışan biriyim yanaklarım kızarınca arkadaşlarım dalga geçiyorlar o zaman daha çok sıkılıp kızarıyorum bana ne yapmamı önerirsin tabiki doktora gitmeden önce teşekkür ederim

  @melek

 14. nur
  Mayıs 14th, 2010 at 12:47 | #14

  sarı kız diana arkadaşım öncelikle cesaretinden dolayı tebrik ederim benim yanaklarım burnum gunde bi sefer aşırı derecede kızarıyo heyecanla alakası yok evde otururken bi bakmısım yanıyorum hayatım mahvoldu ama ameliyata cesaret edemiyorum horner sendromu riski korkutuyor beni sende göz kapagında herhangi bi düsme oldumu bide ben anlamadım sen heycanlanınca filan mı kızarıyosun ben tv izlerken filan durduk yere sadece yuzum arada kulaklarım kızarıyo acaba banada faydası olurmu

 15. Hakan
  Haziran 29th, 2010 at 19:44 | #15

  Sarı kız diana şuan durumun nedir acaba? Kötüye giden değişen birşey oldu mu ?

 16. cemile
  Temmuz 6th, 2010 at 02:07 | #16

  Herkese merhaba uzun bi süre sonra tekrar düşüncelerimi paylaşmak için yazıyorum :) ameliyatımı olalı 6 ayı geçti ve şu altı ay içinde gerçekten bazı şeyleri kafamdan psikolojik olarak attım diyebilirim. ameliyat oldugum zmanlarda ufak tefek kızarmalarım söz konusu oluyordu ama bu tamamen psikolojik bi durum. artık onlar şuan aklıma bile gelmiyo gayet rahat bi şekilde çekinmeden istedigim şeyi yapabiliyorum. insanlardan yüzümü saklamıyorum tam tersi artık insanların gözlerinin içine bakıyorum. ateş basmasıı,sosyal fobi,olumsuz psikolojık stres durumları,soğuk ortamdan sıcak ortama geçişlerde ,yüzümün yanması,durduk yere kızarma , ter basması vs vs vs vs… artık çok rahatım. sanki daha önce yıllardır bu stresi ben yaşamıyo gibi hissediyorum ..sizlerin yazdıklarınızı okudukça sanki ben deilde bi başkası yaşamış gibi geliyo.. öyle ki kızarma durumumu test etmek için elime 1500 kişi önünde konuşma yapma fırsatını bile degerlendirdim.. sadece konuşma öncesii biraz heycan we ter oldu ancak yüzümde en ufak bi kızarma hissetmedim ve klipslerin sayesinde zman içinde de psikolojık sosyal fobi sorunum ortadan kalktı gibi bişi şuanda :) )))))

  bana şikayetlerinizii yazıp fayda bulurmuyum diye soruyorsunuz ama bunu en iyi ilhan hocam cevap verebilir.. ben tereddüt etmeden ilhan hocama gittim o an çok kötüydü çünkü; yüzüm boynum okadar çok kızardıı kendimi patlamaya hazır bi bomba gibi hissettim. aynaya baktıgım zaman kendimi tanıyamıyordum. o an ne warki bu kadar kızaracak diyorsunuz ama çoktan sempatik sinir sisteminiz sizi ele geçirmiş oluyo. eğer psikolojık ve fizyolojik olarak evet ben bu ameliyata uygunum diyip tereddüt etmiyorsanız gidin ve ameliyatı olun. çünkü ben gittigim zman ilhan hocama uygun olup olmadıgımı bile sormadım sadece en yakın boş gününüz ne zman diye sordum.çünkü kendimi %100 biliyordum ameliyatlık oldugumu.

  sonrasında işte mutlu ve huzurluyum :) )))

  şuanki kızarma durumum bu.reflex terlemeye gelince de havalar şuan çok sıcak ve her insan gibi bende terliyorum sırt bölgem bel ve bacak kısımlar olmak üzere ama beni bu terlemee rahatsızz etmiyo diyebilirim çünkü sürekli olan bi terleme degill güneşin altında kaldıgınız zman çok fazla hissediyorsunuz.onun dışındada ani stres ve heycan yaşayabileceginiz bazı durumlarda kızarma yerine ter basması olabilir :) ) tabi eger ameliyattan önce çok terleyen bi yapınız warsa eger bu ameliyatı iyi düşünün ilhan hocam zaten gerekli açıklamayıı yapar size :) şimdilik benden bu kadar pişmanmıyım diye sorarsanız hayır degilimm.. çünkü kızarmıyorum mutlu huzurluyum +1 azıcık ter okadar .. :)

  Herkese şimdilik acil şifalar diliyorum…

 17. Sarı Kız Diana
  Temmuz 6th, 2010 at 02:08 | #17

  Herkese merhaba uzun bi süre sonra tekrar düşüncelerimi paylaşmak için yazıyorum :) ameliyatımı olalı 6 ayı geçti ve şu altı ay içinde gerçekten bazı şeyleri kafamdan psikolojik olarak attım diyebilirim. ameliyat oldugum zmanlarda ufak tefek kızarmalarım söz konusu oluyordu ama bu tamamen psikolojik bi durum. artık onlar şuan aklıma bile gelmiyo gayet rahat bi şekilde çekinmeden istedigim şeyi yapabiliyorum. insanlardan yüzümü saklamıyorum tam tersi artık insanların gözlerinin içine bakıyorum. ateş basmasıı,sosyal fobi,olumsuz psikolojık stres durumları,soğuk ortamdan sıcak ortama geçişlerde ,yüzümün yanması,durduk yere kızarma , ter basması vs vs vs vs… artık çok rahatım. sanki daha önce yıllardır bu stresi ben yaşamıyo gibi hissediyorum ..sizlerin yazdıklarınızı okudukça sanki ben deilde bi başkası yaşamış gibi geliyo.. öyle ki kızarma durumumu test etmek için elime 1500 kişi önünde konuşma yapma fırsatını bile degerlendirdim.. sadece konuşma öncesii biraz heycan we ter oldu ancak yüzümde en ufak bi kızarma hissetmedim ve klipslerin sayesinde zman içinde de psikolojık sosyal fobi sorunum ortadan kalktı gibi bişi şuanda :) )))))

  bana şikayetlerinizii yazıp fayda bulurmuyum diye soruyorsunuz ama bunu en iyi ilhan hocam cevap verebilir.. ben tereddüt etmeden ilhan hocama gittim o an çok kötüydü çünkü; yüzüm boynum okadar çok kızardıı kendimi patlamaya hazır bi bomba gibi hissettim. aynaya baktıgım zaman kendimi tanıyamıyordum. o an ne warki bu kadar kızaracak diyorsunuz ama çoktan sempatik sinir sisteminiz sizi ele geçirmiş oluyo. eğer psikolojık ve fizyolojik olarak evet ben bu ameliyata uygunum diyip tereddüt etmiyorsanız gidin ve ameliyatı olun. çünkü ben gittigim zman ilhan hocama uygun olup olmadıgımı bile sormadım sadece en yakın boş gününüz ne zman diye sordum.çünkü kendimi %100 biliyordum ameliyatlık oldugumu.

  sonrasında işte mutlu ve huzurluyum :) )))

  şuanki kızarma durumum bu.reflex terlemeye gelince de havalar şuan çok sıcak ve her insan gibi bende terliyorum sırt bölgem bel ve bacak kısımlar olmak üzere ama beni bu terlemee rahatsızz etmiyo diyebilirim çünkü sürekli olan bi terleme degill güneşin altında kaldıgınız zman çok fazla hissediyorsunuz.onun dışındada ani stres ve heycan yaşayabileceginiz bazı durumlarda kızarma yerine ter basması olabilir :) ) tabi eger ameliyattan önce çok terleyen bi yapınız warsa eger bu ameliyatı iyi düşünün ilhan hocam zaten gerekli açıklamayıı yapar size :) şimdilik benden bu kadar pişmanmıyım diye sorarsanız hayır degilimm.. çünkü kızarmıyorum mutlu huzurluyum +1 azıcık ter okadar .. :)

  Herkese şimdilik acil şifalar diliyorum…

  @nur

 18. oğuzhan
  Temmuz 15th, 2010 at 14:03 | #18

  Merhaba;

  Keşke bende ets benim yapturdığım zaman olsaydıda bende yaptırsaydım

  Hiç olmazsa geri dönüşü olabilirdi…

  Şimdi refleks terleme çıktı özellikle yaz aylarında sırtım ve göğsüm su içinde kalıyor.El terlemesi geçti şimdi kupkuru fakat mayıs ile eylül ayı zindan geçiyor

 19. gül
  Temmuz 24th, 2010 at 12:20 | #19

  slm arkdslar bende yüz kızarıklığından şikayetciydim ve bunu atlatmak istiyordum. ameliyatla geçtiğini öğrendim ve olmaya karar verdim. Karar vermek hiçte zor olmadı çünkü bundan hemen kurtulmak istiyordum ve 14 temmuzda ameliyat oldum şimdi üzerinden 10 gün geçti gayet iyiyim. Öncelikle burdan doktorum İlhan hocama çok tesekkür ediyorum önce ALLAHIMIN sonra onun sayesinde mutluluğu tekrar yakaladığıma inanıyorum. darısı diğer arkdsların basına :)

 20. Ela
  Temmuz 26th, 2010 at 10:24 | #20

  Merhaba Diana, oncelikle ameliyati olup memnun olmana cok sevindiom bunu soyluyim. Ilhan Hoca bu is icin cok dogru biri, bende gorustum ama benimki cok kucuk bir derecedeymis o yuzden ****** ne bi ilac verdi bir iki seferden sonra kullanmadim da. Arada bir geliyor bana da bilmiyorum belki kendimi hazir hissettigimde bende ameliyat olurum.

  Saglikla kal

Yorum Sayfaları
 1. Trackbacks henüz yok.
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.