Arşiv

Arşiv için Mart, 2014

Akne ve Yüz Kızarması

Sevgili okurlar,

Bazı sempatik hiperaktif hastalar , daha çok vasküler semptomlarla seyreden reyno yüz kızarması ve yüz terlemesi hastalarında müşahede ettiğim bir durumu sizlerle paylaşmak istedim. Bu hastalarda yüzde akne veya benzeri durumlardan dolayı dermatolojiden İzotretinoin piyasada en sık bulundukları haliyle ZORETANİN , AKNETRENT ve ROACCUTANE yazılmışsa. Bu hastaların yüz kızarma ve terleme problemlerinde artış olacaktır. Yüz kızarma ve terleme problemi olmayan ama yüz kızarma ve terleme sorunu olmaya çok yakın hastalarda bu sorun semptomatik hale gelecektir. Yüz kızarma ve terleme problemi olanlarda bu problem daha da artacaktır. Yüz kızarması ve terlemesi problemi olan hastalarımız yüzlerinde akne için tedavi alırken Dermatoloji hekimleri ile sempatik hiperaktivitelerini paylaşmaları yararlarına olacaktır.. 

Basit bir akne için adı geçen ilaçları kullanmak sizde daha önceden var olan bir sempatik hiperaktiviteyi daha da azdırabilir. Terlemeniz ve kızarmanız aratabilir. Kar zarar hesabınızı iyi yapın.. Yüzünüzdeki sivilceler dayanılamayacak kadar ise tabii ki bu tedavi ile yüzdeki kanlanma dolaşım düzelecek ve sivilceler azalacak veya yok olacaktır.

Sonuç: Basit bir akne için ciddi ilaçlar kullanmayın.. Sabırlı olun.. Özellikle sempatik hiperaktifseniz yani yanaklarda kızarma sorunu veya terleme sorunu varsa bu ilaçlar bu sorunu arttırabilir.. Elelrde terlemeyi bile arttırdığını müşahede ettim..

Saygılarımla

Genel

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.