Arşiv

Arşiv için Ocak, 2010

Yüz kulak boyun Kızarması ve Terlemesinde Tedavi Şeması

Sevgilil okurlar,

Yüz kızarması sorununuz varsa mevcut sitelerimizdeki bilgileri dikkatlice okuduktan sonra sıra ile yapılması doğru olan şema aşağıdaki gibidir.

Öncelikle bir dahili hastalığınız olup olmadığı araştırılmalıdır.

Karsinoid Tümör, Çölyak Has., Whipple Has., Kistik Fibroz, Feokromositoma, Diabetik otonom nöropati, Klorpropamid-alkol flushing, Menopoz flushingi, Otonomik epilepsi, Mastositozis, Alkol kesilme sendromu, Panik sendromu, Medüller tiroid kanseri, Vipoma, İdiopatik flushing, Kalp Has, Tansiyon-Çarpıntı da Flushing (yüz kızarması) görülebilir. Bu nedenlerden dolayı muhakkak bir Dahiliye uzmanına görünmeli ve sorununuzu iletmelisiniz. Uzman arkadaşımız bu detaylı muayene ve taramadan sonra İdyopatik Flushing Otonomik epilepsi gibi sempatik hiperaktivite durumlarında sizi bize yönlendirecektir. Ben gencim ne hastalığı demeyiniz. Birçok genç hastamızda bu benzeri hastalıklar olabilir ve görmülmüştür. Bu değerlendirmeyi lütfen size en yakın hastanede yapınız, bu tetkikler günlerce  sürebilir. Bize gelmeniz size zaman ve maddi kayıplara neden olmamalıdır.

Bu muayene sonrasında hiçbir şey bulunmaz ise sevininiz. Boş yere bir sürü tetkik oldum boşa para harcadım diye düşünmeyin. Sağlığınız ucuz değildir.

1-Hasta iletişim  formunu doldurunuz, bilgilerin doğru olmasına email adresinizin ulaşılabilir olmasına dikkat ediniz.. En kısa sürede size özel yazılı cevap verilecektir.

2-Bu forum sonrasında yüzdeki kızarıklığınız hafif-orta, sosyal olarak sizi fazlasıyla etkilemiyorsa tavrımız  ve Dahiliye uzmanından bir sorununuz görünmediyse psikolojik destek almanız için ilgili uzmana yönlendirmemiz şeklinde olacaktır.

3-Eğer daha önce dahiliye muayenenizi olmadıysanız olunuz, olduysanız ve psikolojik destek aldıysanız ve bu tedavilerin yararı olmadıysa veya olduğu halde memnun kalmadıysanız, bizimle telefonla veya bizzat Hastanelerimizden birine gelerek durumunuzu görüşebiliriz. Bu görüşmeye ailenizle gelmeniz tercihimizdir.

4-Bu görüşme veya konuşma sonrasında sadece sempatik hiperaktivite gibi durmuyorsanız Dahili muayenenizde bir aksaklık varmış gibi duruyoras İlgili uzman arkadaşın dikkati çekilerek bu uzmana tekrar yollanabilirsiniz veya  Psikolojik desteğe devam yada uygun ilaç tedavisi başlayabiliriz.

5-Bu görüşme sonrasında Cerrahi operasyon kararı da verebiliriz, Bu karar ciddi bir muayene ile Sempatik ve Parasempatik sinir sisteminizin araştırılması sonrası operasyondan elde edeceğimiz yarar ve operasyon sonrası olası etkilerin doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekir. Yanlış verilmiş bir operasyon kararında dönüş olmayabilir. Bu hassas karar tecrübelerimiz ve sizin samimi olarak tüm bulgularınızı iletmeniz ile doğru tanı ve tedavi şansı yakalayabiliriz.

6-Bu şema sonrası karar verdiğimiz hastalarımız operasyona alınacak ve Sempatik Sinir sistemi uygun bölgeden bloke edilecektir. Operasyon sonrası 1 ay boyunca sıkı daha sonra ise tıbbi ve gerekirse psikolojik desteğe devam edilmelidir.

Bu şema sizin daha doğru tedavi almanız için tıbben doğru prosedürdür. Evet biraz zahemtlidir ama sağlıklı yol budur.  Hiç bir hekim ilaç tedavisi ile tedavi olabilecek bir hastalığınız var iken boş yere sempatik sisteminize  cerrahi müdahale etmez etmemelidir. Cerrahi yol daha kısa ve kesin gibi görünse de doğru tanı ve tedavi sizin sağlığınız içindir.  Yanlış verilen acele bir karardan bir daha dönüş olmayabilir.  Unutmayınız bu şemayı takip etseler dahi %10 hasta operasyona uygun olmaktadır. Bu sizin bu operasyonu olmanızı engellemek için değil sağlığınız içindir. Özellikle yüz kızarması ve terlemesi hastalarında, el terlemesi hastalarından daha sıklıkla görülen Refleks terleme çok iyi anlaşılmalıdır.Bilgilendirilmiş onam alınmış hasta daha mutludur, olası sorunlara daha kolay mücadele edebilir.

Soru ve sorunlarınız için;

drilhanakaslan@terliyorum.com

gsm: 05323439989

Saat:09-18 arası arayabilirsiniz.

Soru-Cevap için

Sağlıkla kalınız..

Op.Dr.İlhan Akaslan

Genel

Murat and Michelle Has Dry Hands

Murat and Michelle Has Dry Hands için yorumlar kapalı

MichelleHasDryHands

Murat ve Michelle Erdemsel
Dünyayı buram buram gezerek Türk tangosuna katkıda bulunan, Amerika Birleş ik Devletlerinde ulusal başarı kazanmış ünlü çift..
07,12,2009 tarihinde el terlemesi nedeni ile tedavisini üstlendiğim başarılı bir Klipsli ETS operasyonu sonrası Washington, DC ye
dönmü
şler ve ABD’den mutluluklarını bizimle paylaştılar. Murat, eşi ve dans partneri olan Michelle’in artık daha huzurlu bir kız olduğunu, dans tarzının bile olumlu yönde değişmeye başladığını, daha huzurlu ve güzel sarılabildiğini söylüyor…

Dansçı çifte  mesleklerinde başarılar diliyoruz..

Op.Dr.İlhan Akaslan,Murat and Michelle

m&m

Genel, huzurlu, Klipsli ETS, Michelle Erdemsel, Murat & Michelle Erdemsel, Murat and Michelle Has Dry Hands, ünlü çift

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.